Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Programming TV

Discovery skupi pozostałe udziały w Metro TV

ele 21-08-2017, ostatnia aktualizacja 21-08-2017 16:11

Za 19 mln zł przejmie od Agory brakujące 51,06 proc. w spółce Green Content i tym samym stanie się jedynym właścicielem naziemnego kanału telewizyjnego Metro TV.

Jak podała Agora w komunikacie giełdowym, do transakcji dojdzie 1 września. W grudniu ubiegłego roku Discovery Polska kupiło od Agory udziały w Green Content, w skutek czego zostało właścicielem 48,94 proc. udziałów w Metro TV. Wraz z udziałami amerykański inwestor nabył wtedy ważną do końca tego roku opcje odkupienia pozostałych udziałów w tej firmie. W rezultacie na dzień otrzymania zawiadomienia przez Agorę Discovery posiada 48,94 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników Green Content. - W efekcie zrealizowania opcji udział Discovery w spółce Green Content wyniesie 100 proc., a Agora przestanie być udziałowcem Green Content. Transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki spółki oraz Grupy Agora w trzecim kwartale 2017 r. Szacowany wpływ powyższej transakcji na wyniki Agory i Grupy Agora Spółka poda wraz z komunikatem o zrealizowaniu opcji – podała Agora.

Przeczytaj więcej o:  agora , discovery , Metro TV

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common