Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Plus, Orange i T-Mobile mają nieco więcej pasma 1800. Teraz refarming

Urszula Zielińska 11-08-2017, ostatnia aktualizacja 11-08-2017 14:12
Redakcja poleca:

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował dziś, że wydał trzy decyzje rezerwacyjne częstotliwości w kanałach separacyjnych w paśmie 1800 MHz.

Rezerwacji udzielono na rzecz T-Mobile Polska, Orange Polska i Polkomtel (Plus), które w związku z tym dysponują obecnie nieco większymi zasobami pasma na usługi. Zasób T-Mobile urósł o 0,2 MHz (do 19,8 MHz), a Orange i Plusa o 0,4 MHz (do 10 MHz w przypadku każdego z operatorów).

Zmiana wyglądała tak:

"Rezerwacji dokonano na rzecz podmiotów dysponujących już rezerwacjami częstotliwości sąsiadującymi z danym kanałem separacyjnym, na okres obowiązywania rezerwacji udzielonych wcześniej" - podał regulator.

Według UKE, decyzje rezerwacyjne kanałów separacyjnych pozwolą operatorom na połączenie dotychczas używanych zasobów częstotliwości z pasma 1800 MHz z nowo pozyskanym zasobem. W konsekwencji wpłynie to na efektywniejsze wykorzystywanie tych częstotliwości i skutkować będzie poprawą jakości usług świadczonych konsumentom.

UKE zapowiada także kolejne kroki, czyli opisywany przez nas refarming w paśmie 1800 MHz. Za sprawą optymalizacji każdy z operatorów ma dysponować ciągłym blokiem częstotliwości.

Przeczytaj więcej o:  częstotliwości , Orange , play , Plus , refarming , T-Mobile , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common