Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 10 sierpnia

10-08-2017, ostatnia aktualizacja 10-08-2017 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Prywatne firmy baczność! Macierewicz wzywa do raportu

Szef MON chce, aby telekomy, wydawcy, firmy farmaceutyczne, a nawet producenci aut przedstawiali mu sprawozdania finansowe. Przedsiębiorca nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra. (...) Ministerstwo obrony przedstawiło trzecią wersję ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności kraju. (...) Lewiatan, PIIT i KiGEIT apelują, aby usunąć z niej art. 13, przewidujący, że firmy będą musiały raportować raz na pół roku ministrowi obrony jaki jest stan finansowy ich biznesów i ich potencjał obronny.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1063594,macierewicz-mon-raport-prywatne-firmy.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza

Wyższa cena z kapelusza popłynie kablem

Czy operator kablowy może poinformować klienta, że przyspieszy mu internet, ale za to w zamian wzrośnie mu rachunek i żądać specjalnego oświadczenia w sytuacji, gdy klient nie chce płacić więcej?

Dostawcy telewizji kablowej są lata świetlne za bankami pod względem "zarządzania zadowoleniem" klientów dziennik. Przypomina sprawę Inei, która podwyższyła klientom abonament bez ich zgody. Tym razem opisuje natomiast sytuację klienta UPC na umowie bezterminowej, który otrzymał pismo z informacją o przyspieszeniu internetu do 250 Mb/s. Aby zachować dotychczasowy poziom płatności operator żądał od abonenta przesłania specjalnej deklaracji. Jeśli tego nie zrobi od 1 września UPC podnosi cenę abonamentu o 8 zł. Każda zmiana warunków umowy wymaga podpisania aneksu (...). Jest jednak wyjątek - jeżeli umowa jest zawarta na czas nieokreślony to można przy jej podpisywaniu zawrzeć klauzulę modyfikacyjną, która uprawnia do takiego trybu zmiany warunków.

S. 18

Parkiet

Oferta Playa pomogła domom maklerskim

Maklerzy już dawno nie mieli aż tylu powodów do zadowolenia jak po publikacji danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych o liczbie rachunków inwestycyjnych. Jak wynika z najnowszego zestawiania, w lipcu w całej branży przybyło 2009 nowych kont.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/790957_Oferta_Playa_pomogla_domom_maklerskim.html (dostęp płatny)

Wirtualna rzeczywistość szansą na zyski

Coraz więcej mniejszych studiów decyduje się na skręt w kierunku VR. Co na to „weterani" branży?  Wartość globalnego rynku aplikacji i gier VR (ang. virtual reality – rzeczywistość wirtualna) w tym roku przekroczy 2 mld USD, a w za osiem lat wzrośnie do 35 mld USD – prognozuje Goldman Sachs. W Polsce ten segment raczkuje, ale nie brakuje spółek, które kują żelazo, póki gorące, i przygotowują produkty i usługi bazujące na tej nowej technologii. Największą popularnością cieszy się ona w branży gier.

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common