Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

OVH zaczął świadczyć usługi chmury publicznej

Marta Rzeźnicka 09-08-2017, ostatnia aktualizacja 09-08-2017 13:42

Warszawskie centrum danych OVH, dostawcy rozwiązań chmurowych, infrastruktury dedykowanej oraz usług hostingowych poinformowało dziś, że poszerza ofertę. Zaczęło udostępniać zasoby w modelu tzw. chmury publicznej. Jak zapewnia, to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów.

Chmura publiczna obejmuje moc obliczeniową oraz przestrzeń dyskową udostępnianą w trybie „na żądanie", z której zawartości można korzystać za pośrednictwem Internetu.

Zakres usług OVH do tej pory obejmował infrastrukturę dedykowaną (serwery dedykowane), usługi hostingowe, chmurę (m.in. VPS) oraz akcelerator wsparcia start-upów Digital Launch Pad.

Według danych przytaczanych przez firmę w tym roku wartość chmury publicznej w Polsce przekroczy 200 mln USD. To szacunki firmy analitycznej IDC, które uważa także, że w perspektywie dwóch lat krajowy rynek chmury publicznej będzie rósł 5 razy szybciej niż segment tradycyjnych usług IT, a średnie tempo inwestycji w chmurę publiczną w ciągu dwóch lat w Polsce sięgnie ponad 18 proc..

Otwarte pod koniec ubiegłego roku centrum danych jest najnowszą inwestycją OVH w tym regionie Europy oraz następnym etapem rozwoju firmy w Polsce, po uruchomieniu w 2004 r. polskiego oddziału.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  chmura publiczna , data center , IDC , OVH

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common