Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Moody's podniósł ocenę dla Cyfrowego Polsatu

ziu 09-08-2017, ostatnia aktualizacja 09-08-2017 12:37

Agencja ratingowa Moody's Investors Service podwyższyła perspektywę ratingu korporacyjnego Grupy Cyfrowego Polsatu do pozytywnej ze stabilnej, utrzymując jednocześnie rating na poziomie Ba2 - podała grupa kontrolowana przez Zygmunta Solorza.

Jak podała agencja, cytowana przez spółkę, "podwyższenie perspektywy ratingu związane jest w szczególności z poprawą wskaźników zadłużenia Grupy oraz silnym strumieniem przypływów pieniężnych", dzięki któremu grupa w ciągu ostatniego roku aktywnie redukowała zadłużenie.

Jak czytamy w komunikacie Cyfrowego Polsatu, pozytywna perspektywa ratingu odzwierciedla oczekiwania Moody's w zakresie dalszego obniżania zadłużenia Grupy i konsekwentnej poprawy wskaźników zadłużenia przez kolejne dwa lata, jak również zakłada brak istotnych zmian w polityce dywidendowej oraz polityce redukcji zadłużenia.

Moody's widzi możliwość podniesienia ratingu Grupy w przypadku osiągnięcia wyznaczonych przez Moody's progów dla wybranych wskaźników zadłużenia.

Negatywną presję na ocenę ratingową mogłoby wywrzeć znaczne pogorszenie wyników operacyjnych Grupy bądź jej płynności, jak również wzrost poziomu zadłużenia.

 

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , moody's , Polkomtel , polsat , raitingi

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common