Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 9 sierpnia

09-08-2017, ostatnia aktualizacja 09-08-2017 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Intensywna terapia eZdrowia

Komputery, serwery, kable potrzebne do uruchomienia systemu mogą trafić do kosza. Sprzęt za rok całkiem się zamortyzuje. Efekt? Jego wartość rachunkowa będzie zerowa. (...) To oznacza, że za rok powinien zostać wymieniony na nowszy. Eksperci zgodnie twierdzą, że to niesie ze sobą duże ryzyko. (...) CSIOZ nie odpowiedziało na pytania, jak rozwiązać problem przestarzałego sprzętu. (...) Rząd ma nowy pomysł na uratowanie projektu: informatyków na godziny.

S. A1, A7

Dekoncentracja zmieni rynek TV

Nowe przepisy wyznaczą progi maksymalnego udziału w rynkach: telewizyjnym, radiowym, prasowym i internetowym. To wymusi wyprzedaże. Telewizja Puls już szykuje pieniądze na zakup nowych kanałów.

S. A1, A12

Miejscy urzędnicy mają prawo kontrolować kierowców Ubera

Orzeczenie. Obowiązkiem urzędu jako organu licencyjnego, który wydaje licencje taksówkowe, jest podejmowanie wszelkich działań mających na celu ochronę legalnej działalności przewozowej. Tak uznał Sąd Okręgowy w Krakowie. To fatalna informacja dla Ubera oraz kierowców z nim współpracujących.

S. B4

Tradycyjna poczta odeszła do lamusa. A co kiedy urzędnik o tym zapomni?

Czy od wejścia w życie nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego podmioty publiczne mają obowiązek prowadzenia korespondencji wyłącznie elektronicznie? Czy dopuszczalne jest (...) doręczenie tradycyjnie, przez operatora pocztowego?  (opinia dr hab Dariusza Szostka).

S. C7

Gazeta Wyborcza

Ubezpieczeni będą prześwietleni

Polacy obcinają sobie palce, podpalają domy, pozorują wypadki w kopalniach. A towarzystwa ubezpieczeniowe penetrują FB i tworzą nowe programy komputerowe, by wyłapać wyłudzających odszkodowania.

S. 6

Namierz swój pociąg

Koleje mazowieckie testują aplikację mobilną, która umożliwia sprawdzanie rozkładu jazdy, lokalizacji, aktualnej prędkości i ewentualnych opóźnień pociągów.
S. 3 (Stołeczna)

Parkiet

Asbis zapowiada dalszą poprawę wyników

Cypryjska spółka nie rozczarowała inwestorów. I półrocze miała udane, a drugie ma być jeszcze lepsze. Deklaruje, że na koniec roku pokaże dodatnie przepływy pieniężne.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/790905_Asbis_zapowiada__dalsza_poprawe_wynikow.html (dostęp płatny)

Comp w IV kwartale opublikuje strategię

Na krajowym rynku kas fiskalnych szykują się spore zmiany. Ich beneficjentem może być warszawska spółka. Od marca kurs spółki Comp wyraźnie zniżkuje. W ostatnich dniach oscyluje w okolicach 60 zł. Inwestorzy czekają na nową strategię. – Opublikujemy ją w IV kwartale tego roku. Niewykluczone, że podamy również wieloletnie prognozy finansowe – mówi prezes Robert Tomaszewski. Obecnie kapitalizacja rynkowa Compu wynosi około 350 mln zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/790892_Comp_w_IV_kwartale_opublikuje_strategie.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common