Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

Technologie i urządzenia

Producenci chcą certyfikatu dla odbiorników cyfrowego radia

ele 08-08-2017, ostatnia aktualizacja 08-08-2017 15:22

Zrzeszający producentów sprzętu TV związek ZIPSEE Cyfrowa Polska zwrócił się do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej z prośbą o wydanie rozporządzenia, które określiłoby minimalne wymagania techniczne dla cyfrowych odbiorników radiowych.

Jak argumentują producenci, w sklepach pojawiają się cyfrowe odbiorniki wykorzystujące cyfrową technologię DAB. - Polska przyjęła standard DAB+, wobec wcześniejszej jego wersji DAB. Zatem odbiorniki w standardzie DAB są niekompatybilne z sygnałem nadawanym w standardzie DAB+. Nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują niewiedzę konsumentów. Sprzedając im odbiorniki w technologii DAB świadomie wprowadzają ich w błąd – tłumaczy Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska. Związek zaapelował do minister cyfryzacji o wydanie „dokumentu określającego minimalne wymagania techniczne i eksploatacyjne dla odbiorników cyfrowych".

ZIPSEE podaje, że według danych GFK Polonia 10 proc. wszystkich sprzedanych od końca września 2016 r. odbiorników cyfrowych, to urządzenia pracujące w technologii DAB.

Przeczytaj więcej o:  Anna Streżyńska , cyfrowe radio , cyfryzacja , DAB+ , ZIPSEE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common