Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ruszyły konsultacje białych plam NGA przed kolejnym konkursem

Marta Rzeźnicka 01-08-2017, ostatnia aktualizacja 01-08-2017 15:43

Ministerstwo Cyfryzacji zaprosiło do konsultacji map obszarów pozbawionych szybkiego dostępu do internetu o standardzie NGA. To już kolejne konsultacje tego typu prowadzone przez resort. Mają na celu ustalenie, gdzie państwo może wesprzeć budowę sieci dostępowych środkami unijnymi ulokowanymi w Programie Operacyjny Polska Cyfrowa.

Tym samym MC przygotowuje się do kolejnego - trzeciego już - konkursu w ramach 1. Osi POPC.

Konsultacje potrwać mają miesiąc. Resort zbiera w nich informacje nie tylko o tym, gdzie dziś nie ma internetu o minimalnej przepływności 30 Mb/s, ale także 3-letnie plany inwestycyjne operatorów. Tam, gdzie przedsiębiorcy zamierzają budować sieci ze środków własnych i widzą sens ekonomiczny takiego działania, państwo nie może ingerować.

Resort zaleca chętnym uczestniczyć w konsultacjach, aby zapoznali się z ich zasadami.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common