Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Alior pierwszym pośrednikiem kredytowym dla ISP

Maciej Rudke 18-07-2017, ostatnia aktualizacja 18-07-2017 16:52

BGK, który wcześniej rozpisał przetarg na wybór pośredników finansowych mających pomóc w rozdysponowaniu ponad 1 mld zł przekazanego na instrumenty zwrotne dla małych i średnich operatorów, we wtorek podpisał umowę z pierwszym takim podmiotem. Został nim Alior Bank, należący do grupy PZU. Według zapowiedzi przedstawicieli banków, we wrześniu pierwsze pożyczki na rozwój szybkiego internetu trafią do firm telekomunikacyjnych.

Za pośrednictwem Alioru do przedsiębiorstw telekomunikacyjnych trafi  40 mln zł, z możliwością zwiększenia puli środków do 100 mln zł - podano. Porozumienie zakłada też, że Alior Bank przeznaczy na te projekty niemal 10 mln zł ze środków własnych.

O preferencyjne finansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy planujący inwestycje w budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu (o przepustowości min. 30 Mb/s dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw oraz 100 Mb/s dla szkół). Pojedyncza pożyczka może wynosić  od 20 tys. do 10 mln zł, z okresem kredytowania nawet do 15 lat.

- Rozwój i finansowanie infrastruktury teleinformatycznej są dla nas istotne, ponieważ szeroki dostęp do Internetu wpisuje się w ogłoszoną w tym roku przez bank strategię „Cyfrowego buntownika". Zakłada ona m.in. wprowadzenie nowych rozwiązań cyfrowych i przeprowadzenie klientów przez rewolucję technologiczną w sposób bezpieczny i przyjazny – mówi  Michał Chyczewski, wiceprezes zarządu p.o. prezesa Alior Banku. - Bank jest silnie zaangażowany w realizację programów publicznych oraz współpracę w tym zakresie z BGK. Na pewno wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie – zapewnia.

BGK zakłada, że do 2023 roku przeznaczy 1 mld zł, a wraz z udziałem pośredników finansowych 1,18 mld zł, na pożyczki dla firm telekomunikacyjnych na rozwój infrastruktury szybkiego internetu. Rozmawia obecnie z kilkoma kolejnymi bankami.

wsp. - ziu

Przeczytaj więcej o:  Alior Bank , bgk , isp , POPC , pożyczki dla operatorów

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common