Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Informacje

Internet dla Mazowsza: ARM weryfikuje dokumentację

Marta Rzeźnicka 10-07-2017, ostatnia aktualizacja 10-07-2017 13:35

Agencja Rozwoju Mazowsza, która prowadzi egzekucję z majątku KT Corporation i zajęła m.in. rachunek ESCROW w celu zabezpieczenia interesów województwa oraz zgłoszonych i zaakceptowanych przez nie podwykonawców regionalnej sieci szerokopasmowej Internet dla Mazowsza, będzie weryfikować dokumentację projektu - informuje dziś serwis Telko.in.

O tym, że ARMSA zajęła rachunek ESCROW KT Corporation serwis pisał już w czerwcu. Teraz uzupełnia, że może chodzić o około 125 mln zł, czyli około 25 proc. projektu.

– Niestety mimo dołożenia wszelkich starań po stronie województwa KT Corporation nie uruchomiło płatności, stąd rozpoczęcie egzekucji stało się konieczne. W związku z zaistniałą sytuacją jest prowadzona bardzo szczegółowa weryfikacja całej dokumentacji. Po jej przeprowadzeniu będziemy mogli podać więcej informacji. Obecne działania mają na celu zabezpieczenie interesów województwa oraz wszystkich zgłoszonych i zaakceptowanych przez województwo podwykonawców – wyjaśnia ARM.

Internet dla Mazowsza to największy RSS w Polsce pod względem wartości projektu (493 mln zł). Kierowała nim od 2015 roku do przejścia do resortu cyfryzacji Anna Streżyńska.

W skład konsorcjum, które go realizowało oprócz KT wchodziły: Daewoo International Corporation, Asseco Poland, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych, BIATEL Telekomunikacja, BIATEL BIT oraz spółka KBTO, która jest obecnie operatorem RSS-u.

Wiadomo, że roszczenia względem KT Corp. wysuwa Asseco Poland.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  ARMSA , internet dla mazowsza , RSS

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common