Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nanotel: skoro nie sanacja to upadłość

Marta Rzeźnicka 05-07-2017, ostatnia aktualizacja 05-07-2017 20:58

Zarząd notowanej na małej giełdzie NewConnect spółki uczestniczącej wcześniej, jako podwykonawca, w realizacji sieci szerokopasmowych przy udziale środków unijnych - Nanotel - poinformował w środę, że dzień wcześniej, 4 lipca, złożył we wrocławskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości.

To reakcja władze firmy na decyzję sądu o umorzeniu postępowania sanacyjnego.

"Przyczyną złożenia wniosku jest aktualny stan zadłużenia spółki, utrata zdolności do prowadzenia przez nią działalności gospodarczej, niemożność zrealizowania założeń planu restrukturyzacyjnego, jak również brak jakiegokolwiek wsparcia właścicielskiego" - czytamy w komunikacie giełdowym Nanotela.

Największymi akcjonariuszami firmy są Marta Świst i Daniel Wojnarowicz.

W raporcie rocznym kierowanym do akcjonariuszy Witold Kudla, prezes Nanotelu opisał sytuację firmy, podając, że 24 czerwca ub.r. zarządca spółki, czyli PMR Restrukturyzacje, po konsultacji i we współpracy z zarządem Emitenta, złożył do akt postępowania sanacyjnego plan restrukturyzacyjny Nanotelu.

"Najistotniejszym z przewidzianych w planie środków restrukturyzacyjnych było pozyskanie przez NANOTEL inwestora/partnera strategicznego, który wziąłby na siebie ciężar częściowej spłaty wierzycieli oraz wykorzystał podmiotowość prawną spółki giełdowej do ponownego podjęcia typowej działalności gospodarczej. Aby takie bezkonfliktowe przejęcie spółki i jej przedsiębiorstwa przez podmiot trzeci stało się w ogóle możliwe, wszystkie działania naprawcze miały zostać podporządkowane powyższemu celowi" - napisał Kudla.

"Przedpolem dla przygotowania spółki dla celów inwestycyjnych miało łączyć się przede wszystkim z uregulowaniem jej sytuacji prawnej z najistotniejszymi kontrahentami, w szczególności zaś Generalnymi Wykonawcami inwestycji szerokopasmowych, w których spółka restrukturyzowana uczestniczyła" - czytamy.

Zakładano, że uda się wypracować porozumienia kończące spory prawne z

1. Hawe Budownictwo sp. z o.o. (w zakresie prac realizowanych na sieci szerokopasmowej województwa podkarpackiego);

2. TP Teltech sp. z o.o. (również w zakresie prac realizowanych na sieci szerokopasmowej województwa podkarpackiego);

3. Telprojekt sp. z o.o. (w zakresie prac realizowanych na sieci szerokopasmowej województwa małopolskiego).

"Niestety, pomimo licznych prób kontaktu, spotkań negocjacyjnych, czy też nawet przygotowanych draftów porozumień, ostatecznie nie udało się w całości przeprowadzić choćby jednego procesu ugodowego" - podaje prezes.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  internet , inwestycje , isp , Nanotel , ue

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common