Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

SferaNet będzie potrzebować 10 mln zł

Urszula Zielińska 04-07-2017, ostatnia aktualizacja 04-07-2017 13:42

SferNet zamierza podpisać umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa o dotację do budowy sieci szerokopasmowego dostępu do internetu na obszarze Bielski A - wynika z informacji prasowej spółki, która jest notowana na tzw. małej giełdzie, NewConnect.

O tym, że ostatecznie CPPC uwzględniło jej odwołanie i zmieniło zwycięzcę konkursu (pierwotnie wygrała go firma Multimedial) na tym obszarze pisaliśmy tutaj.

SferaNet otrzymać ma 33,6 mln zł dotacji. W ramach tego projektu ISP zamierza wybudować sieć światłowodową (za wyjątkiem przyłączy do klientów) w powiecie bielskim oraz cieszyńskim o długości ok. 1,3 tys. km.

- Wartość dofinansowania to 78 proc. wartości całej inwestycji - mówi rpkom.pl prokurent SferNet, Anna Stanaszek.

- Spółka na potrzeby projektu w ciągu trzech lat musi pozyskać 10 mln wkładu własnego. SferaNET planuje w związku z tym korzystać z zewnętrznych źródeł finansowania, rozważane są: emisja akcji, obligacji oraz kredyt inwestycyjny. Zapewne w trakcie realizacji projektu każda z form zostanie na odpowiednim etapie uruchomiona - dodaje Stanaszek.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , isp , POPC , SferaNet

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common