Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Założyciele sieci Play zdecydowali: Play Communications na warszawską giełdę

Urszula Zielińska 19-06-2017, ostatnia aktualizacja 19-06-2017 10:30

Właściciele sieci komórkowej Play zdecydowali się oficjalnie na giełdowy debiut spółki. Sprzedadzą część akcji. W kolejnych latach operator chce wypłacać dywidendę.

Luksemburska spółka Play Holdings 2, przemianowana na Play Communications SA będzie podmiotem, który przeprowadzi publiczną ofertę akcji w Warszawie w imieniu sieci komórkowej Play – wynika z komunikatu opublikowanego dziś przez Impera Holdings, spółkę-matkę telekomu. Zapadła oficjalna decyzja, że walory telekomu trafią na GPW.

Wygląda na to, że pierwotna publiczna akcji sieci Play będzie składać się tylko z istniejących akcji oraz walorów emitowanych dla menedżerów w ramach programu motywacyjnego. Jak podała Impera w komunikacie, oferta będzie składać się z części istniejących akcji PLAY Communications S.A., należących do Play Holdings 1 S.à r.l., spółki ostatecznie kontrolowanej przez Tollerton Investments Ltd. i Telco Holdings.

Walory kierowane będą do osób indywidualnych, wybranych pracowników i inwestorów instytucjonalnych w Polsce oraz za granicą. Play Holdings 1 zamierza przeznaczyć pozyskane środki na wykup części obligacji PIK Notes wyemitowanych przez Impera Holdings, zapadających w 2022 r., na wypłatę dla akcjonariuszy i menedżerów.

Pracownicy P4 będą mogli liczyć na 15-proc. upust, alokację bez redukcji, przy czym zapisać mogą się na pulę wartą maksymalnie 25 tys. zł. Zgodzić mają się na roczny lock-up i konto w DM PKO BP. "Sprzedający akcjonariusz ocenia, że po okresie znaczącego wzrostu, nadszedł odpowiedni czas na spieniężenie udziałów i wsparcie firmy za pośrednictwem oferty która sprawi, że Play uzyska większą elastyczność finansowania I realizacji strategii korporacyjnej" – czytamy w komunikacie.

"W perspektywie średnioterminowej spółka oczekuje dalszego jednocyfrowego rocznego wzrostu przychodów operacyjnych, przy jednoczesnej dalszej poprawie marży skorygowanej EBITDA, dzięki dźwigni operacyjnej oraz zakończeniu budowy własnej sieci telekomunikacyjnej obejmującej terytorium całego kraju" - podano w komunikacie.

"Spółka oczekuje, że stosunek nakładów inwestycyjnych (z wyłączeniem płatności leasingowych oraz nakładów na rozbudowę sieci) do przychodów operacyjnych wyniesie w średniej perspektywie około 8 proc. rocznie.

W konsekwencji przyśpieszonej rozbudowy własnej sieci komórkowej, w roku 2017 spółka planuje nakłady inwestycyjne na poziomie poniżej 700 mln PLN; ponadto Spółka przewiduje dodatkowe, nakłady inwestycyjne na poziomie 500 mln zł w latach 2018-2020, ponad ww. średni poziom około 8 proc. rocznych przychodów operacyjnych. W zakresie polityki zadłużenia spółki, celem PLAY jest osiągnięcie skonsolidowanego wskaźnika raportowanego długu netto w stosunku do skorygowanej EBITDA za ostatnie 12 miesięcy (LTM) na poziomie 2,5-krotności" - podano

J.P. Morgan, BofA Merrill Lynch oraz UBS Investment Bank współpracują jako globalni koordynatorzy oferty. Bz WBK i DM PKO BP będą pośredniczyć przy ofercie w kraju.

Wcześniej "Parkiet" informował, że Play może wejść na GPW w lipcu br.. Zdaniem analityków, kapitalizacja telekomu może sięgnąć 7-8 mld zł.

Przeczytaj więcej o:  akcje , finanse , giełda , Impera Holdings , inwestycje , P4 , play

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common