Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Data center Netii rozrośnie się w III kwartale

Marta Rzeźnicka 14-06-2017, ostatnia aktualizacja 14-06-2017 16:00

Netia poinformowała, że zakończyła pierwszy etap modernizacji i rozbudowy centrum przetwarzania danych w Warszawie.

W ubiegłym roku miała w nim miejsce awaria systemu gaszenia, którego rozszczelnienie spowodowało uszkodzenia części ścian, podłóg i urządzeń klientów. Obecnie, podaje telekom, jako pierwsza firma w Polsce, dysponuje on w swoim centrum kolokacji nowoczesnym systemem gaśniczym z „cichymi dyszami", firmy Tyco.

- Netia dynamicznie rozwija swoją ofertę usług Centrum Danych. Zainwestowaliśmy już kilkanaście milionów złotych w rozbudowę i modernizację całej infrastruktury Centrum, w tym w system przeciwpożarowy najnowszej generacji – informuje cytowany w komunikacie prasowym telekomu Adam Kowalczyk, starszy kierownik produktu w Netii.

Jak wyjaśnia firma, przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań, wyładowaniu gazu towarzyszy ogromny hałas – rzędu 135dB, czyli porównywalny ze startem samolotu odrzutowego. Może to spowodować trwałe uszkodzenia kolokowanego sprzętu, np. dysków twardych, które są bardzo wrażliwe i mogą zawierać krytyczne dane.

- W naszym systemie ciche dysze i regulatory ciśnienia zapewniają stały wypływ gazu z butli, obniżając ewentualne turbulencje i towarzyszący im hałas do bezpiecznego poziomu, nieco ponad 100 dB – powiedział Zdzisław Bernaciak, kierownik działu BHP, ochrony przeciwpożarowej i środowiska w Netii.

Omawiane data center Netii znajduje się w Warszawie przy ul. Poleczki 13. W tej lokalizacji operator dysponuje obecnie 900 mkw. powierzchni kolokacyjnej, ale w trzecim kwartale - zapowiada - przybędzie tam 320 m kw..

Poza tym operator dysponuje też serwerowniami w całej Polsce, gdzie również udostępnia powierzchnię kolokacyjną swoim klientom. Są wśród nich m.in. banki, inne firmy telekomunikacyjne, duże sklepy internetowe, instytucje rządowe i cały przekrój branży IT.

Przeczytaj więcej o:  data center , inwestycje , NETIA

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common