Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

XX Konferencja KIKE: Nasza Wizja, AVM i Orange ze wspólnym projektem dla ISP

Urszula Zielińska 10-05-2017, ostatnia aktualizacja 10-05-2017 13:36

Pod hasłem rewolucji przedstawili dziś zręby projektu Zmienimy.net jednoczącego branżę małych i średnich operatorów Internetu (ISP) Krzysztof Czaja, prezes fundacji Nasza Wizja i przedsiębiorca, Michał Pietrus z AVM (dostawca routerów) oraz Michał Reutt, dyrektor w Orange Polska.

Jak wynikało z ich wystąpienia, chodzi o przekonanie branży ISP do wykorzystania sieci DSL należącej do Orange Polska w regulowanym modelu BSA (Bitstream Access) do świadczenia usługi IPTV zbudowanej przez fundację Nasza Wizja.

- Mamy pewien pomysł. Nasze środowisko dojrzało do pewnych zmian, rewolucji, która jest konieczna. Proponujemy wam poszerzenie biznesu. Chodzi o to, aby dotrzeć do klienta i sprzedać mu jak najwięcej usług. Wasza marża na kliencie, całe ARPU będzie zdecydowanie wyższe. Proponujemy wam zwiększenie przychodów z klienta. Odwrócenie trendu. Ucywilizowanie rynku poprzez wprowadzanie nowych usług – mówił Krzysztof Czaja, a menedżer z AVM przekonywał, że technologie DSL nadal się rozwijają.

- Transmisje rzędu 700 Mb/s na pętli o kilkuset metrach są osiągalne, choć na większa skalę to kwestia przyszłości - mówił.

Michał Reutt, dyrektor w Orange Polska zapewniał, że operator gwarantuje ISP taki standard technologii sieci, jaki zapewnia własnym abonentom. – Nic się z tym standardem przez dłuższy czas nie zadzieje – mówił.

- Chcemy dostarczyć zasięg budowany przez Orange przez bardzo wiele lat, oparty o technologię xDSL, w dużym stopniu VDSL – dodawał, zaznaczając, że fakt, iż usługa jest regulowana oznacza przejrzystość i nadzór regulatora.

Prelegenci mówili o „kilku modelach biznesowych".

- Po raz pierwszy w Polsce powstaje duży operator. Oddolnie. Zainteresowanie jest bardzo duże i stoją za tym bardzo duże pieniądze – stwierdził też Krzysztof Czaja, nie precyzując, co ma na myśli w czasie publicznego wystąpienia.

Niewykluczone, że chodzi tu także wspólną platformę marketingową. W sieci działa już strona WWW.zmienimy.net, na której obecnie widać licznik odliczający dni do startu.

Przypomnieć trzeba, że ISP mają już możliwość skorzystania z pakietów programowych dla IPTV. Dostarcza je np. Evio Polska, czy SGT.

Przeczytaj więcej o:  DSL , isp , Nasza Wizja , Orange

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common