Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

BGK: pierwsze 480 mln zł z POPC dla budujących sieci NGA

Urszula Zielińska 09-05-2017, ostatnia aktualizacja 09-05-2017 16:48

28 kwietnia BGK ogłosił przetarg, w którym wyłoni pośredników w dystrybucji do 480 mln zł z 1,1 mld zł wydzielonego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na instrumenty zwrotne (pożyczki) dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do Internetu (NGA).

Ogłoszenie o przetargu można znaleźć tutaj.

Opis przedmiotu zamówienia jest tutaj.

SIWZ jest tu.

Wcześniej – jak pisaliśmy – BGK wstrzymywał się z przetargiem do czasu aż Ministerstwa Rozwoju i Cyfryzacji określą kryteria wyboru pośredników.

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, podmioty je spełniające (chodzi głównie o poziom kapitałów własnych oraz historia udzielania kredytów o odpowiedniej wartości) mają czas na przedstawienie ofert do 8 czerwca.

BGK podzielił zamówienie na cztery części, ale zwycięzca może walczyć o maksymalnie trzy, przy czym nie można łączyć części I i II (najmniejszych).

Wygrany będzie też musiał m.in. wnieść wkład własny, powiększając pulę do rozdysponowania i dostarczyć biznes plan, którego ocena będzie miała bardzo istotny udział w ostatecznej punktacji (waga 60 proc. wobec 40 proc. przypisanych oczekiwanemu wynagrodzeniu).

Wartość wkładu zamawiającego i zwycięzcy rozkłada się następująco:

• I część: 30 mln zł/minimum 5,6 mln zł

• II część: 40 mln zł/minimum 7,48 mln zł

• III część: 70 mln zł/minimum 13,1 mln zł

• IV część: 100 mln zł/minimum 18,7 mln zł.

Ubiegający się o pożyczkę przedsiębiorca może liczyć na od 20 tys. do 10 mln zł na pojedynczy projekt.

Środki uzyskane od BGK będzie mógł przeznaczyć na pokrycie szeregu kosztów z wyjątkiem takich elementów jak: bieżącą działalność przedsiębiorstwa (np. spłatę bieżących zobowiązań, koszty administracyjne), wynagrodzenia pracowników Inwestora, wydatki związane z podatkiem od towarów i usług (VAT), wydatki dotyczące urządzeń elektronicznych służących bezpośrednio użytkownikom końcowym, tj. laptopy, komputery osobiste, telefony, smartfony, tablety.

BGK wymaga, aby pośrednik osobiście realizował kluczowe elementy zamówienia, czyli:

• analizę zdolności kredytowej/pożyczkowej

• zawieranie umów inwestycyjnych;

• wypłacanie i przyjmowanie środków jednostkowych pożyczek.

Umowa między bankiem a pośrednikiem finansowym podpisana ma być nawet na 221 miesięcy, czyli ponad 18 lat.

Przeczytaj więcej o:  bgk , CPPC , dotacje , internet , isp , POPC

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common