Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

eMarketer: wciąż przybywa internautów, także tych mobilnych

ele 02-05-2017, ostatnia aktualizacja 02-05-2017 16:41

Na koniec tego roku z sieci będzie korzystać na świecie 3,47 mld ludzi, a w 2021 roku będzie ich już 4,13 mld – wynika z prognoz eMarketera.

Po raz pierwszy z Internetu będzie korzystać ponad połowa ludzi na świecie dopiero w 2019 roku.  W przyszłym roku internautów będziemy mieli na świecie 3,65 mld i będą stanowili 48,8 proc. wszystkich ludzi.

Wraz z ogólną liczba internautów rosnąć będzie grupa tych, którzy wchodzą do sieci z komórki. Dziś stanowią oni cztery piąte wszystkich użytkowników sieci, 9,3 proc. więcej niż rok wcześniej. – Korzystanie z Internetu z poziomu komórki będzie rosnąć dzięki poprawiającemu się dostępowi do WiFi oraz rozwojowi ofert 3G i 4G –podają analitycy eMarketera. W Ameryce Południowej duże znaczenie będzie miało w najbliższych latach rosnące zainteresowanie takimi aplikacjami, jak WhatsApp, WeChat czy Messenger Facebooka. W regionach najbardziej rozwiniętych komórka już dziś jest  podstawowym urządzeniem, z którego wchodzi się do sieci. Robi to 98 proc. internautów w Ameryce Północnej i 97 proc.  w Europie Zachodniej.

W zwiększanie dostępu do Internetu inwestować będą w najbliższych latach nadal poprzez specjalne programy m.in. Google i Facebook – zwłaszcza na tych obszarach, gdzie dziś wciąż bywa to utrudnione. - Choć z Facebooka korzysta już globalnie około 1,9 miliarda ludzi, na świecie wciąż są osoby, które w ogóle nie mają dziś dostępu do Internetu. Będziemy zwiększać nasze wysiłki po to, by w ramach rozmaitych inicjatyw, w tym m.in. Internet.org, łączyć tych ludzi pomiędzy sobą, umożliwiając im korzystanie z Internetu – mówiła w rozmowie z „Rz” Carolyn Everson,  wiceprezes Facebooka odpowiedzialna za rozwiązania marketingowe.

Przeczytaj więcej o:  emarketer , internet , prognoza

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common