Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

IFPI: 112 mln ludzi płaci na świecie za streaming muzyki

ele 25-04-2017, ostatnia aktualizacja 25-04-2017 13:00

Już połowę przychodów światowego rynku muzyki stanowią te z muzyki cyfrowej – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowego Stowarzyszenia Branży Fonograficznej (IFPI). Za serwisy streamingujące muzykę w sieci płaci 112 milionów ludzi na całym świecie.

Z danych IFPI wynika, że przychody ze strumieniowania muzyki przez takie serwisy jak Spotify, Deezer czy Tidal zwiększyły się w 2016 r. najszybciej na całym muzycznym rynku (o ponad 60 proc.). Z najnowszych danych IFPI wynika, że płaci za nie na świecie już 112 mln ludzi, choć rok temu było to jeszcze 68 mln, a w 2015 roku - 41 mln.

Wpływy z serwisów streamingowych stanowiły w 2016 r.  59 proc. wszystkich cyfrowych wpływów branży, które w ubiegłym roku wynosiły 7,8 mld dol. i stały się dominującym źródłem cyfrowych wpływów sektora muzycznego.

Przeczytaj więcej o:  ifpi , raport , streaming

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common