Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Świat

Netflix wyemituje obligacje warte 1 mld euro

ele 24-04-2017, ostatnia aktualizacja 24-04-2017 15:46

Platforma notowana na rynku Nasdaq chce pozyskać takie środki zapewne m.in. na finansowanie udostępnianych jej klientom treści.

Termin zapadalności i oprocentowanie obligacji senior notes Netflix ma dopiero podać. Cele pozyskania takiej kwoty są „korporacyjne” i - jak wyliczono w komunikacie, mogą obejmować zakupy nowych praw do filmów i seriali, ale także np. przejęcia i inne „strategiczne transakcje”. Obligacje mają zostać zaproponowane inwestorom, w tym indywidualnym -  poza USA.

W weekend Reed Hastings, prezes Netfliksa, zgodnie z zapowiedziami ogłosił, że platforma ma już ponad 100 mln płacących klientów na całym świecie.

Przychody Netfliksa w I kwartale wynosiły 2,64 mld dol. i były o 35 proc. wyższe niż rok wcześniej w tym samym czasie. Wynik netto sięgnął 178 mln dol., rok wcześniej wynosił 28 mln.

Przeczytaj więcej o:  netflix , obligacje , ReedHastings

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common