Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Operatorzy

NetTrack: wzrosła liczba internautów w Polsce

ele 08-03-2017, ostatnia aktualizacja 08-03-2017 17:41

Między ubiegłym i 2015 rokiem odsetek Polaków, którzy korzystają z Internetu, zwiększył się tylko o 1 punkt procentowy. Obecnie wynosi 77,6 proc., a to oznacza, że z sieci korzysta tu niecałe 23,5 mln Polaków.

Najwięcej jest wśród internautów osób między 25 i 39 rokiem życia: stanowią 36,4 proc. wszystkich – wynika z badania NetTrack przeprowadzanego przez firmę MillwardBrown. Niewiele mniejszą grupę stanowią osoby nieco starsze, w wieku 40-59 lat (stanowią 34,5 proc. wszystkich internautów).

Najchętniej odwiedzaną witryną w Polsce jest Google.pl – przynajmniej raz w miesiącu wchodzi na nią 82,1 proc. polskich użytkowników sieci. Kolejne są Allegro.pl (72 proc.) i Facebook.com (65,5 proc.). Zapytani o znane im strony internetowe Polacy najczęściej wskazują na Onet.pl (58,8 proc.), Facebook.com (58,7 proc.) oraz wp.pl (56,6 proc.).

MillwardBrown bada internautów w wieku 15-75 lat.

Przeczytaj więcej o:  internauci , MillwardBrown , nettrack

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common