Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

Operatorzy

Wszystko o II Konkursie 1. Osi PO PC: Bez sieci komórkowych. 2,66 mld zł na światłowody

Urszula Zielińska 18-02-2017, ostatnia aktualizacja 18-02-2017 11:43

144 wnioski złożyło 57 uczestników konkursu na dotacje do budowy sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu (NGA) zorganizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i CPPC. Zostaną rozpatrzone do końca maja - zapowiada Piotr Woźny, wiceminister cyfryzacji. W konkursie dopisali mali i średni operatorzy: złożyli 80 wniosków. Zabrakło natomiast sieci komórkowych, choć warunki techniczne były dostosowywane do ich potrzeb.

144 wnioski o dotacje do inwestycji w sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu na w sumie 67 obszarach spośród 79 wyznaczonych przez Ministerstwo Cyfryzacji i podległe mu Centrum Programów Polska Cyfrowa złożyło 57 uczestników II Konkursu o środki unijne zgromadzone w 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - podaje CPPC.

2,66 mld zł na światłowody

Termin na składanie wniosków upłynął w piątek 17 lutego, na krótko przed północą. Dzień wcześniej CPPC podało, że złożono 140 wnioski, więc w ciągu ostatnich 48 godzin niewiele już się zmieniło.

Zabrakło chętnych na 12 obszarów, na jeden obszar statystycznie wypadają ponad 2 oferty.

Tak wyglądało zainteresowanie operatorów w poszczególnych województwach:

Jak informuje Wanda Buk, dyrektor CPPC, dopisali mali i średni przedsiębiorcy: na 57 uczestników aż 47 to właśnie przedstawiciele tego sektora. Złożyli w sumie 80 wniosków.

Po kilkanaście wniosków złożyły Orange Polska (d. TPSA) i Netia. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange nie podał konkretnej liczby obszarów, na których firma chce budować sieć, ale zdradził, że spółka postawiła na światłowody (choć mogła budować też sieć radiową).

Netia zaś wystąpiła o dotacje na 18 obszarach. Poinformował o tym w piątek dyrektor ds. rozwoju biznesu i IT, Paweł Żytecki.

Janusz Kosiński, prezes Inei poinformował zaś, że wielkopolski operator założył wnioski o dotacje na 5 obszarach w swoim regionie.

Z naszych informacji wynika, że wnioski złożyły także firmy powiązane z grupą Nokii i Prudentialu.

Wiemy też już, że w tym konkursie nie wystartowała grupa Vectry.

Najmniej wiemy o małych graczach. W giełdowym komunikacie fakt złożenia aplikacji podała do publicznej wiadomości spółka SferaNet. Jej wniosek o 34,1 mln zł dofinansowania dotyczy powiatów bielskiego i cieszyńskiego. Za w sumie 43,8 mln zł chce wybudować 1,3 tys. km światłowodów o zasięgu około 30 tys. punktów adresowych (w tym zarówno domostw, przedsiębiorstw oraz innych instytucji, w tym 119 szkół).

W sumie w konkursie było do wzięcia blisko 3,2 mld zł, ale aplikacje telekomów dotyczą obszarów, na które przypada 2,66 mld zł. Uczestnicy konkursu mogą jeszcze nie podpisać lub odstąpić od umów o dofinansowanie.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  internet , inwestycje , play , POPC , sieci mobilne , T-Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common