Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Prezes UKE zgodził się na zmiany w ofercie Operatora WSS

Urszula Zielińska 23-12-2016, ostatnia aktualizacja 23-12-2016 12:06

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy poinformował dziś, że zgodził się, a właściwie "nie zgłosił uwag" do zmian w ofercie ramowej Operatora Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej.

Operator WSS powiadomił urząd o planowanych zmianach w lipcu, a następnie pismem z 2 grudnia.

Do oferty dodano usługę IP VPN, która zdaniem UKE, przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności oferty WSS, poszerzenia możliwości wykorzystania sieci, a co za tym idzie pozytywnie wpłynie na rozwój konkurencji w regionie.

W projekcie Umowy ramowej Operator WSS zaproponował ponadto ograniczenie możliwości dochodzenia, na podstawie Umowy ramowej, odszkodowania przewyższającego wysokość kar umownych.

Prezes UKE wykorzystał okazję, aby przypomnieć właścicielom i operatorom regionalnych sieci szerokopasmowych, że mogą obniżać ceny oferowanych usług.

"Operatorzy Regionalnych Sieci Szerokopasmowych mogą w każdym czasie zwrócić się do Prezesa UKE z propozycją dokonania zmian w zakresie oferowanych warunków współpracy, w tym również w zakresie wysokości opłat hurtowych. W szczególności aktualizacja poziomu opłat rynkowych pozwala na zastosowanie przez operatorów Regionalnych Sieci Szerokopasmowych bardziej elastycznych warunków dostępu hurtowego poprzez dalsze obniżanie opłat za usługi hurtowe" - napisał.

UKE opublikował także notatkę po spotkaniu z przedstawicielami RSSów, w tym prezentację WSS, która powoli urasta do roli benchmarku dla sieci zarządzanych przez władze samorządowe.

Z załączonych prezentacji, w tym prezentacji Leszka Drozda z departamentu hurtowego rynku telekomunikacyjnego UKE, wynika m.in., że urząd chce wspierać RSS-y na różne sposoby. Popiera m.in. wykorzystanie ich w PO PC, czy starania o zgodę Komisji Europejskiej na poszerzenie poszerzenia zakresu i swobody działalności regionalnych sieci.

Przeczytaj więcej o:  sieci szerokopasmowe , UKE , wss

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common