Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

Strategie

Local Netia nie zwiększy zatrudnienia grupy

Urszula Zielińska 07-12-2016, ostatnia aktualizacja 07-12-2016 07:40

Od 18 do 25 partnerskich firm odpowiadających za sprzedaż usług i obsługę klientów, w tym techniczną wyłoni Netia do końca tego roku. Tyle będzie też mikroregionów działania grupy w ramach projektu Local Netia, zbliżającego operatora do klientów. Jak mówi rpkom.pl Joanna Wcisło, dyrektor dywizji B2C Netii, telekom otrzymał średnio 3 zgłoszenia potencjalnych partnerów na każdy mikroregion. Staną przed nimi różne zadania. Projekt oznacza zmiany także dla struktur wewnętrznych telekomu, przyjmującego z powrotem część pracowników zatrudnianych kilka lat przez Ericssona. Według Joanny Wcisło, zatrudnienie w Netii jednak nie wzrośnie.

Rpkom.pl Na jakim etapie jest wybór firm partnerskich dla nowego schematu działania Netii?

Joanna Wcisło, dyrektor pionu B2C Netii: - Do zmiany modelu działania firmy, który jest celem projektu Local Netia przygotowujemy się już blisko 2 lata. Na ostatnim etapie wspiera nas w tym firma Deloitte. Przygotowaliśmy umowę dla partnerów i warunki, na jakich chcielibyśmy współpracować. Otrzymaliśmy bardzo dużo deklaracji współpracy. Do 25 listopada wpłynęły średnio 3 aplikacje na mikroregion. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze skali reakcji, bo obawialiśmy się, że pozostaną nam regiony bez potencjalnych partnerów.

Jakimi kryteriami będziecie kierować się przy wyłanianiu partnerów?

- Będziemy oceniać przygotowanie i wiedzę oraz doświadczenie sprzedażowe kandydatów. Dla nas Local Netia nie jest projektem kosztowym - co podkreślamy bardzo mocno wspólnie z Tomkiem Szopą, prezesem Netii - a efektywnościowym. Liczymy na wzrost sprzedaży i poprawę jakości obsługi klientów. Oczywiście kwestie kosztowe też są ważne, ale nie najważniejsze, ponieważ to my, jako Netia proponujemy partnerom finansowe warunki współpracy. Są warunki brzegowe z których nie zrezygnujemy, ale moim zdaniem poziom elastyczności Netii i tak jest bardzo duży.

Co to znaczy "kompetencje partnera"?

- Dla nas najważniejsze będzie, że partner jest z danego miejsca, działa lokalnie. Wcześniej zdarzało się, że firma z siedzibą w Warszawie świadczyła usługi w Białymstoku.

Głównym partnerem będzie firma sprzedażowa, czy jednak techniczna?

- Tu nie ma reguły. W Białymstoku przy pilotażu Local Netii pracowaliśmy z firmą sprzedażową, która uczyła się podłączania klientów i ich obsługi. W Opolu – odwrotnie. A zarówno w jednym, jak i drugim regionie sprzedaż usług wzrosła o ponad 50 proc. rok do roku, a czas obsługi technicznej spadł. Nasz partner będzie mógł sobie wynająć podwykonawcę czy pracownika, w zależności od tego, jakie są jego pierwotne kompetencje.

Ilu partnerów głównych wyłonicie?

- Od 18 do 25. Tyle jest mikroregionów. Pod względem potencjału podzieliliśmy je mniej więcej równo pod względem zasięgu, jakości konkurencji. Różnice mogą mieć miejsce w naszej obecnej penetracji. Dlatego nasi partnerzy będą oceniani wg różnych KPI. Trzy duże miasta: Warszawa, Wrocław i Kraków będą nadal zarządzane z poziomu centrali, gdyż te rynki rządzą się nieco innymi prawami.

Ile firm współpracowało do tej pory z Netią w obszarze, o którym rozmawiamy?

- Obecnie pracują dla nas w głównych miastach tzw. liderzy sprzedaży door to door, a są regiony z naszą siecią, w których takich służb nie mamy. Z kolei za obsługę techniczną klientów odpowiada jeszcze do końca tego roku w dużym stopniu Ericsson, który z kolei ma swoich podwykonawców. Moim zdaniem starą i nową strukturę będzie bardzo trudno porównać. Nie spodziewam się jednak, aby liczba osób, które będą dla nas pracowały na zewnątrz wzrosła.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  ericsson , Joanna Wcisło , Local Netia , NETIA

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common