Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

II Konkurs 1. osi PO PC: nie można już zgłaszać uwag do obszarów

Urszula Zielińska 04-12-2016, ostatnia aktualizacja 04-12-2016 10:41

Ministerstwo Cyfryzacji oraz podległe mu Centrum Projektów Polska Cyfrowa i Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformowały w piątek, że zakończono przyjmowanie uwag do listy obszarów i punktów adresowych objętych inwestycjami wspieranymi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach drugiego konkursu wartego 3,2 mld zł.

Z komunikatów tych podmiotów wynika, że listy obszarów zostały już okrojone z ponad 80 tys. punktów adresowych, ale nie jest jasne, czy podobnie potraktowane zostaną uwagi o kolejnych 34 tys., które napłynęły w ostatnim czasie. CPPC zapowiada konieczność ich weryfikacji.

"Pomimo uwzględnienia zgłoszeń dotyczących ponad 80 tys. punktów adresowych, które zostały usunięte z list obszarów konkursowych, po ich publikacji MC, UKE i CPPC nadal otrzymywały zgłoszenia przedsiębiorców, których suma do dzisiejszego dnia opiewa na około 34 tys. punktów adresowych.

W związku z upływem ponad miesiąca od publikacji obszarów, oraz w związku z koniecznością przeprowadzenia procesu weryfikacji otrzymanych zgłoszeń i dokonania aktualizacji obszarów, informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji nie będzie rozpatrywało dalszych zgłoszeń" - podało MC.

Z naszych informacji wynika, że uwagi do obszarów wyznaczonych przez organizatorów konkursu zgłaszali zarówno mali ISP, jak i inni operatorzy, w tym np. wielkopolska Inea.

114 tys. adresów, co do których zgłoszono zastrzeżenia odpowiada około 3 proc. wszystkich, które mogą znaleźć się w zasięgu dotowanych sieci szerokopasmowych, budowanych przez beneficjentów drugiego konkursu z 1. osi PO PC.

Lista adresów przygotowywana jest na podstawie zgłoszeń operatorów w trakcie tzw. inwentaryzacji sieci szerokopasmowych. UKE za pośrednictwem systemu informatycznego zbiera w trakcie inwentaryzacji informacje o miejscach, gdzie istnieje infrastruktury oraz o planach inwestycyjnych operatorów na kolejne trzy lata.

Dane w systemie uzupełniają operatorzy, realizując obowiązki informacyjne, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że sprawozdawczość taka i podejście do niej - w zależności od sytuacji - może leżeć w ich własnym interesie.

 

 

 

 

 

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , isp , Mc , PO PC , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common