Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

MR liczy ile pieniędzy potrzeba na realizację EAC

Urszula Zielińska 23-11-2016, ostatnia aktualizacja 23-11-2016 11:25

Prace Ministerstwa Rozwoju nad analizą ex-ante, która z jednej strony ma pokazać, ile pieniędzy potrzeba, aby osiągnąć cele Europejskiej Agendy Cyfrowej, a z drugiej – posłużyć do budowy nowych instrumentów zwrotnych finansowania inwestycji w sieci NGA mają zakończyć się na początku grudnia – poinformował Piotr Woźny, wiceminister cyfryzacji podczas XIX Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej.

Jak pisaliśmy, rząd chciałby przeznaczyć na takie instrumenty część środków 1. Osi PO PC.

- Jedna z uchwał Komitetu Monitorującego PO PC mówi, że sposób wydatkowania środków będzie nadzorowany przez komitet koordynacyjny. Jego zdaniem będzie dostosowanie struktury portfela do rynkowych potrzeb – powiedział Piotr Woźny.

Jego zdaniem, nie powinno stanowić problemu przygotowanie konkretnego instrumentu dla małych i średnich przedsiębiorstw z sektora telekomunikacyjnego.

- Chcielibyśmy, aby środki z 1. Osi PO PC stały się narzędziem likwidacji problemu wykluczenia małych i średnich operatorów z sektora bankowego – mówił Woźny, oceniając, że głównym powodem dla którego wykluczenie to ma miejsce jest brak zaufania do sektora telekomunikacyjnego ze strony instytucji bankowych.

Zdaniem wiceministra, zwrotny instrument przeznaczony dla ISP powinien być dostępny w 2017 r., a jego operatorem będzie BGK.

Dodał, że aby odpowiadał na potrzeby małych i średnich operatorów potrzebne będą rozmowy ze środowiskiem.

Według różnych źródeł luka inwestycyjna, czyli brakujące pieniądze na realizację EAC to 24-40 mld zł.

Przeczytaj więcej o:  isp , kike , kredyty , Mc , MR , MSP , piotr woźny , telekomunikacja

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common