Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

PKP: w 2017 roku WiFi w Pendolino i rozstrzygnięcie przetargu na GSM-R

Urszula Zielińska 16-11-2016, ostatnia aktualizacja 16-11-2016 14:26

- Mamy dużo do zrobienia. Myślę, że potrzebne są duże inwestycje w tabor. Zostały popełnione błędy m.in. w przypadku Pendolino, w którym nie ma dziś WiFi. Myślę jednak, że w ciągu roku projekt ten zostanie zrealizowany i dostęp do Internetu pojawi się. Liczymy na to i jest taka szansa – ocenił Zbigniew Cieślak, pełnomocnik zarządu PKP ds. Informatyki i Telekomunikacji podczas Huawei Connect Poland 2016.

- Zarząd PKP podjął niedawno uchwałę dotyczącą modernizację 460 dworców w tej perspektywie. Mówimy zarówno o WiFi, łatwości zakupu biletów jak i różnych usługach publicznych, takich jak poczta, które będą dla pasażera istotne z punktu widzenia odbywanej podróży - poinformował.

Wspomniał także o sieci światłowodowej, którą (w ramach budowy systemu GSM-R - red.) chce wybudować PKP PLK. – Planowany jest 15 tys. km światłowodów. Przy czym tak budowanych, że po każdej stronie torów są 24 pary. Będziemy mieć więc najprawdopodobniej największą sieć optyczną w kraju. Mamy nadzieję, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w przyszłym roku, a cała inwestycja potrwa 4-5 lat – powiedział Cieślak.

PKP PLK już kilka razy przesuwała w czasie wybór wykonawcy systemu. Ostatni aktualny termin składania ofert to 31 stycznia 2017 r.

Konferencja Huawei Connect Poland 2016 odbyła się 24-25 października w Serocku.

Przeczytaj więcej o:  huawei , pkp , światłowody , wifi , Zbigniew Cieślak

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common