Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Postępowanie arbitrażowe dot. Sferii objęte klauzulą poufności

Urszula Zielińska 20-10-2016, ostatnia aktualizacja 20-10-2016 09:13

- Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy stronami i Trybunałem Arbitrażowym (Terms of Reference) postępowanie arbitrażowe jest poufne, pisma procesowe i zawarte w nich informacje nie mogą być upubliczniane ani przez strony, ani przez ich pełnomocników - poinformowała nas mec. Sylwia Hajnrych, rzeczniczka Prokuratorii Generalnej w odpowiedzi na pytania o treść pozwu wystosowanego przeciwko Polsce przez akcjonariuszy operatora telekomunikacyjnego Sferia.

O tym, że akcjonariusze telekomu złożyli pozew po blisko 5 latach od zainicjowania sporu i ugodzie z rządem, która miała go zakończyć, pisaliśmy tu.

-  Jawny ma natomiast być wyrok (z wyłączeniem informacji niejawnych chronionych prawem lub wrażliwych informacji biznesowych) - dodaje Hajnrych.

Wartość sporu to obecnie około 1,8 mld zł. Gdyby Sferia zdecydowała się wystąpić o przedłużenie rezerwacji pasma 800 MHz w 2018 roku najprawdopodobniej tyle właśnie by ją ono kosztowało.

Ceną referencyjną ma być bowiem, jak przewiduje Prawo telekomunikacyjne, średnia kwot, które zapłacili zwycięzcy ostatniego przetargu lub aukcji za analogiczne częstotliwości.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , częstotliwości , regulacje i prawo , sferia , Zygmunt Solorz-Żak

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common