Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

CPPC opublikowało listy obszarów i szkół do podłączenia w II Konkursie 1. osi PO PC. 3,2 mld zł do wzięcia

Urszula Zielińska 14-10-2016, ostatnia aktualizacja 14-10-2016 12:30

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dyrektor Wandy Buk opublikowało dziś listy obszarów inwestycyjnych i placówek edukacyjnych, których podłączenie do sieci szybkiego Internetu (30 Mb/s i więcej) odbędzie się przy wsparciu z pieniędzy publicznych.

Chodzi o listę obszarów inwestycyjnych do zagospodarowania w ramach tzw. II Konkursu 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, wartego - jak wynika z opublikowanych właśnie zestawień - blisko 3,2 mld zł. To to blisko 200 mln zł więcej niż wynikało z pierwotnego harmonogramu. Różnica to najprawdopodobniej efekt dołożenia blisko 200 mln zł na internetyzację szkół.

Listę obszarów i placówek edukacyjnych można znaleźć tutaj.

CPPC wyznaczyło do wsparcia około 10 tys. adresów placówek edukacyjnych, pod którymi mieści się niecałe 15 tys. szkół i innych obiektów tego typu.

Obszarów inwestycyjnych jest natomiast 79. Wybudowanie sieci NGA o zasięgu wszystkich gospodarstw domowych zlokalizowanych na tych obszarach oznaczałoby powstanie sieci o zasięgu 3,1 mln gospodarstw domowych.

CPPC, a także nadzorujący je resort cyfryzacji oczekują przy tym, że beneficjenci konkursu zbudują sieć docierającą do minimum 1,036 mln gospodarstw.

Maksymalna kwota dofinansowania dla danego obszaru  to średnio 40,3 mln zł. Wahania są spore: najwyższa dotacja to 73,6 mln zł (dla nowosądeckiego w Małopolsce), a najmniejsza nieco ponad 17,7 mln zł (dla obszaru w woj. śląskim).

Najwięcej pieniędzy publicznych przeznaczono na wsparcie budowy sieci szerokopasmowych na obszarach w woj. małopolskim (368 mln zł), podkarpackim (319 mln zł), lubelskim (316 mln zł) i mazowieckim (315 mln zł).

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , isp , konkurs , Mc , PO PC , UKE , Wanda Buk

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common