Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

Prezes Onetu: Powinien powstać wspólny, lokalny serwis VOD na wzór Hulu

Magdalena Lemańska 13-10-2016, ostatnia aktualizacja 13-10-2016 07:31
Aleksander Kutela
Aleksander Kutela
źródło: ROL

- Mocno wierzymy w szeroką współpracę między lokalnymi platformami VOD. Uważamy, że powinien powstać wspólny, lokalny serwis VOD na wzór Hulu. Takie rozwiązanie – lokalne treści dostępne w jednym miejscu, jest bardzo oczekiwane przez internautów - mówi rpkom.pl Aleksandar Kutela, prezes Grupy Onet.

Jego zdaniem, jeśli tak się nie stanie, lokalne serwisy "będą stopniowo marginalizowane przez pirackie serwisy i globalne platformy".

Pytany o to, czy mocne postawienie na treści wideo, tak widoczne teraz w najwiekszych portalach (Onet, WP, Interia, Gazeta) z czasem zamieni je w "polskie Netfliksy", odpowiada jednak: - Kopiowanie Netfiksa nie ma sensu, ale rozwój własnych produkcji, dostosowanych do lokalnego rynku i specyfiki poszczególnych platform, jak najbardziej tak. Seriale nie są w centrum naszej strategii, ale eksperymentujemy z nowymi formatami. Właśnie ogłosiliśmy udział w koprodukcji dwóch serii – „Sezon ogródkowy" z Anną Dereszowską i serialu kulinarnego „Wymiksowani.pl" z całą plejadą polskich gwiazd.

Treści wideo z Onetu będą pojawiać się na antenie naziemnego kanału Zoom TV na MUX-8. - Wiele programów z oferty Onetu będzie dostępnych w Zoom TV, część może się pojawić także w innych kanałach. Chcemy działać multiplatformowo, dystrybuować nasze treści na wielu platformach jednocześnie – naszych własnych, ale też w telewizji i w mediach społecznościowych np. na Facebooku i YT - mówi Kutela.

W Internecie Onet zamieszcza dziś programy wideo stosując metody znane widzom z tradycyjnej telewizji, emituje ich premierowe odcinki na żywo o tych samych porach. - Z naszych badań wynika, że dla wielu osób portale są wciąż gdzieś pomiędzy telewizją, prasą i Internetem. Dlatego nasze rozwiązania czerpią zarówno z rynku internetowego, jak i telewizyjnego. Wielu naszych dziennikarzy, których widzowie znają z telewizji, prowadzi u nas swoje nowe, internetowe formaty. Część naszych programów buduje swoją oglądalność podczas transmisji na żywo, cześć stopniowo w ciągu dnia w serwisie VOD.pl. Stałe, regularne pory emisji nie przeszkadzają, a dla wielu osób są odpowiedzią na ich przyzwyczajenie z rynku TV - mówi Kutela.

Na pytanie o to, czy kiedyś będzie rywalizował z nadawcami telewizyjnymi także w rozgrywkach o najcenniejsze prawa sportowe Kutela odpowiada: - Już teraz dzięki współpracy z Ekstraklasą, Eurosportem, Eleven i PGE Ekstraliga mamy prawa do pokazywania fragmentów z wielu ważnych wydarzeń sportowych, np. rozgrywek Ekstraklasy czy ligi żużlowej. Sami raczej nie planujemy nabywania praw do międzynarodowych wydarzeń sportowych ale bardzo chętnie współpracujemy z nadawcami, którzy posiadają takie prawa. Bardzo dobrym przykładem jest nasza współpraca z Eurosportem czy np. Polsatem przy Euro 2016 - mówi.

Przeczytaj więcej o:  Aleksander Kutela , netflix , onet , VOD

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common