Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ankieta: Bariery hamujące budowę sieci szerokopasmowych - wyniki

Urszula Zielińska 11-09-2016, ostatnia aktualizacja 11-09-2016 10:35

7 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy odbyło się zorganizowane przez partnera serwisu rpkom.pl Huawei Broader Way Forum 2016 - 2020 Better Connected Digital Poland, podczas którego przedstawiciele biznesu, rządu i administracji centralnej dyskutowali o realizacji Europejskiej Agendy Cyfrowej w Polsce, szansach jakie niesie ze sobą i barierach hamujących powstawanie infrastruktury szerokopasmowej.

Relację z wydarzenia opublikujemy w rpkom.pl w poniedziałek 12 września.

Dziś przedstawiamy natomiast wyniki ankiety, którą udostępniliśmy na łamach, aby poznać Państwa opinie na temat wspomnianych barier. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział.

Pytanie: Jakie są według Państwa opinii trzy główne problemy, które hamują osiągnięcie celów Europejskiej Agendy Cyfrowej w zakresie łączy szerokopasmowych?

Wskazania:

* wymogi administracyjne - 23,9 proc.

* niewystarczająca współpraca między różnymi sektorami przemysłu i administracją - 19,1 proc.

* zbyt restrykcyjne regulacje, spowalaniające inwestycje - 17,8 proc.

* trudności związane z wejściem na nieruchomość  - 14,1 proc.

* niewystarczające wsparcie finansowe ze strony rządu - 8,5 proc.

* niskie zapotrzebowanie ze strony klientów końcowych - 6,2 proc.

* mało innowacyjne rozwiązania techniczne - 5,4 proc.

* niewystarczająca konkurencja - 5 proc.

Przeczytaj więcej o:  Hyuawei , inwestycje , isp , operatorzy , sieci szerokopasmowe

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common