Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

1 Oś PO PC: po wrześniowym konkursie koniec bezzwrotnych dotacji?

Urszula Zielińska 01-09-2016, ostatnia aktualizacja 01-09-2016 13:51

Ministerstwo Rozwoju rozważa wprowadzenie instrumentu finansowego zakładającego zwrot środków publicznych uzyskanych na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu ostatniej mili - dowiaduje się rpkom.pl.

Ten inny niż dotychczas sposób wsparcia inwestycji miałby dotyczyć trzeciego naboru wniosków, podczas gdy w pierwszych dwóch beneficjenci otrzymują bezzwrotną dotację.

Resort rozwoju zamierza przeprowadzić stosowne analizy, które następnie przedstawi Komisji Europejskiej. Z tym należy wiązać ogłoszony w środę przetarg. Wyłoniona w nim firma doradcza przygotuje „Ocenę ex-ante instrumentów finansowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa", odpowiadającą na pytanie, czy wprowadzenie zwrotnego instrumentu finansowego jest potrzebne.

Resort czeka na oferty krótko, bo do południa 9 września.

Przeczytaj więcej o:  dotacje , internet , ministerstwo rozwoju , PO PC

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common