Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

Firmy coraz więcej wydają na usługi w chmurze

ele 02-08-2016, ostatnia aktualizacja 02-08-2016 18:45

- Krajowy rynek usług chmury publicznej w 2015 r. ponownie wzrósł o blisko jedną trzecią – podaje PMR. Prognozy firmy na ten rok zakładają utrzymanie podobnej dynamiki.

Z usług przetwarzania danych w chmurze obecnie korzysta 25 proc. przedsiębiorstw zatrudniających 250 i więcej pracowników - podaje PMR w raporcie „Rynek przetwarzania danych w chmurze 2016. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021”.To o 8 pkt proc. niż rok wcześniej. - Dynamika wydatków na usługi w chmurze będzie nieznacznie spadać, ale nawet w perspektywie pięciu lat wzrosty w skali roku pozostaną na poziomie powyżej 20 proc. Oznacza to, że chmura to jeden z motorów napędowych krajowego rynku IT i zdecydowanie obszar, w którym dostawcy powinni szukać możliwości rozwoju - komentuje  w raporcie Paweł Olszynka z PMR. Jak podaje firma, udział chmury w całkowitej wartości rynku IT w Polsce nieznacznie przekracza 1 proc. i jest ponad dwukrotnie niższy niż wskaźniki światowe.

Zdaniem analityków PMR dostawcy usług w chmurze powinni się teraz nastawić na współpracę z małymi i średnimi oraz mikro przedsiębiorstwami. - Na korzyść rozwiązań chmury publicznej działa przede wszystkim potencjalna liczba odbiorców, w tym popularyzacja rozwiązań wśród małych i średnich firm. W przypadku chmury prywatnej natomiast czynnikiem o podobnym kierunku oddziaływania jest wielkość kontraktów, które zwykle mają zupełnie inny charakter i skalę niż w przypadku rozwiązań chmury publicznej  - komentuje Olszynka.

 

 

Przeczytaj więcej o:  Chmura , pmr

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common