Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

Facebook będzie rósł, ale wolniej

ele 28-07-2016, ostatnia aktualizacja 28-07-2016 16:48

W pozostałych dwóch kwartałach tego roku reklamowe wpływy Facebooka będą rosły wolniej niż dotychczas –zapowiedział zarząd platformy, z której korzysta już 1,71 mld ludzi na świecie.

Liczba osób, które odwiedzają największą platformę społecznościową na świecie wzrosła rok do roku o 15 proc. Zdecydowana większość użytkowników – 1,57 mld – korzysta z Facebooka ze smartfonów – dziennie jest to 1,03 mld (przy 1,13 mld osób korzystających z Facebooka codziennie ze wszystkich urządzeń). Komunikator WhatsApp ma już miesięcznie ponad 1 mld użytkowników, Instagram: 500 mln.

Przychody reklamowe giganta wynosiły w II kwartale 6,24 mld dol. i były aż o 63 proc. wyższe niż rok wcześniej, gros z nich pochodziło z reklamy mobilnej (84 proc.). Całkowite przychody Facebooka sięgały 6,44 mld dol. i były o 59 proc. wyższe niż rok wcześniej. Jak jednak podał zarząd spółki, przez najbliższe 12 miesięcy reklamowe wpływy Facebooka będą rosły wolniej niż dotychczas.

Zysk netto Facebooka podskoczył w ujęciu rocznym z 719 mln dol. do 2,1 mld dol. Pytany o przyszłość Oculusa Rift i jego okularów VR, Mark Zuckerberg przypomniał tylko, że z okularów Gear VR przygotowanych wspólnie z Samsungiem korzysta ponad milion ludzi na świecie oraz że to wciąż technologia we wczesnej fazie rozwoju.

Analitycy bardzo dobrze ocenili finansowe wyniki Facebooka, które wypadły powyżej oczekiwań – analitycy masowo popodnosili rekomendacje. Jednocześnie dużym rozczarowaniem były dla nich zapowiedzi platformy dotyczące skromniejszych wzrostów reklamowych.

 

 

 

Przeczytaj więcej o:  facebook , wyniki

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common