Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

Intel: co trzecia firma w Polsce korzysta z chmury

ele 18-07-2016, ostatnia aktualizacja 18-07-2016 17:01

Badanie przeprowadzono wśród firma zatrudniających ponad 150 osób. Wynika z niego, że rozwiązania w chmurze wykorzystuje 34 proc. polskich przedsiębiorstw.

Na zlecenie Intela Ipsos zbadał temat nie tylko na naszym rynku, ale także w Czechach, w Rumunii i na Węgrzech. - W skali całego regionu usługi chmurowe wykorzystywane są przez 35% dużych przedsiębiorstw. Na Węgrzech popularność usług chmurowych utrzymuje się na podobnym poziome, co w Polsce – 36 proc. respondentów zadeklarowało, że ich organizacje korzystają z tego typu technologii. Cloud computing jest najmniej rozpowszechniony w przedsiębiorstwach na terenie Rumunii (28 proc.), natomiast liderami w regionie są Czesi – aż 44 proc. tamtejszych dużych firm korzysta z rozwiązań chmurowych –podaje Intel.

- Globalne badania Intel Security pokazują, że w ciągu następnych 16 miesięcy 80 proc. budżetów IT w firmach respondentów będzie przeznaczone na rozwiązania w chmurze. Oznacza to konieczność edukacji w zakresie wartości tej technologii i sposobów jej zabezpieczeni – komentuje w raporcie Arkadiusz Krawczyk, szef Intel Security Poland.

Ponad połowa firma korzystających z chmur stawia na chmury prywatne (w Polsce jest to 56 proc. badanych, w całym badaniu: 53 proc.). Z chmur publicznych korzysta 19 proc. firm w przebadanych krajach (w Polsce ten odsetek wynosi tyle samo).

Badanie przeprowadzone zostało przez Ipsos na zarządzających działami IT w przedsiębiorstwach w Polsce (80 osób), Rumunii (50 osób), na Węgrzech( 70 osób) oraz w Czechach (50 osób).

Przeczytaj więcej o:  badanie , Chmura , intel

Rzeczpospolita OnLine
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common