Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Strategie

Tadeusz Czichon i Grupa PEM chcą wspólnie kierować ATM

Urszula Zielińska 25-03-2016, ostatnia aktualizacja 25-03-2016 12:38

Ponad 58 proc. akcji ATM, jednego z największych dostawców powierzchni kolokacyjnej w kraju będą dysponować razem założyciel i fundusz zarządzany przez Private Equity Managers, jeśli plany tego ostatniego powiodą się. W ten sposób Tadeusz Czichon przy wsparciu PEM odzyska wpływ na operacyjną działalność firmy, którą utracił kilka miesięcy temu. Co dalej?

W czwartek po południu okazało się, kto skupuje na warszawskiej giełdzie akcje ATM, właściciela data center ATMAN, jednego z największych graczy w segmencie kolokacji w kraju.

Jak pisaliśmy,  w ostatnich dniach w transakcjach pakietowych na GPW właściciela zmieniło blisko 17 proc. walorów (5,88 mln). Struktura transakcji wskazywała, że jednym ze sprzedających był Piotr Puteczny, wieloletni wspólnik Tadeusza Czichona, jednego z założycieli ATM, a obecnie największego pojedynczego akcjonariusza tej firmy, odsuniętego i pozbawionego wpływu na działalność operacyjną ATM.

Jeszcze niecałe 19 proc.

W czwartek kwadrans po zamknięciu handlu na warszawskiej giełdzie fundusz z grupy Private Equity Managers poinformował, że ma nieco ponad 14 proc. akcji ATM i ogłosił wezwanie na prawie 19 proc. dodatkowych walorów, aby. Oferuje 10,37 zł za papier (całą spółkę wyceniono w ten sposób na 377 mln zł) i - jak wynika z treści oferty jeśli plan mu się uda - może współpracować z założycielem firmy – Czichonem dysponującym pakietem nieco ponad 25 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.

Puteczny z żoną mieli 6,17 proc. akcji. Ponad 8 proc. fundusz PEM kupił zapewne funduszy. Być może od Altus TFI, które podało wieczorem w czwartek, że nie ma już akcji ATM.

- Fundusz MCI.EuroVentures zarządzany przez Grupę PEM posiada obecnie bezpośrednio i pośrednio akcje ATM stanowiące 14,2 proc. kapitału spółki. W drodze wezwania fundusz chce zwiększyć zaangażowanie do 33 proc. Cena, jaką proponujemy, 10,37 zł za akcję, jest najwyższą ceną, po jakiej kupowane były przez nas walory ATM w ciągu ostatnich 12 miesięcy i stanowi premię wobec średniego kursu z ostatnich 6 miesięcy - mówi Cezary Smorszczewski, prezes PEM.

Ponad połowa głosów

Tadeusz Czichon, który wcześniej mówił nam, że na początku roku zdecyduje, co robi z posiadanymi akcjami ATM, walorów - być może na razie – nie sprzedaje. Wręcz przeciwnie - uzyskuje wsparcie. Jak wynika z treści wezwania, podmioty z grupy PEM-u i Czichon będę zgodnie głosować na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Razem, o ile wezwanie powiedzie się, będą dysponować około 58 proc. głosów.

ATP FIZ AN, poprzez który założyciel posiada 25,09 proc. akcji ATM przedstawił "wiążącą ofertę zawarcia porozumienia (...), którego przedmiotem są m.in. uzgodnienia co do zgodnego głosowania na walnym zgromadzeniu Spółki do czasu zbycia przez ATP FIZAN akcji spółki oraz przyznanie wzywającemu prawa pierwokupu tych akcji" - czytamy.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  akcje , atm , Cezary Smorszczewski , data center , GPW , Private Equity , tadeusz czichon

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common