Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Virgin Mobile Polska zakończyła rok z ponad 300 tys. kart SIM

ziu 08-01-2016, ostatnia aktualizacja 08-01-2016 09:46

Tego, jak naprawdę wygląda rynek usług komórkowych dokładnie nie wiadomo, m.in. dlatego, że dane publikowane przez Główny Urząd Statystyczny nie obejmują  wyników tzw. wirtualnych operatorów mobilnych (nie mają oni obowiązku raportowania).

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska, czyli największego MVNO w kraju (działa na sieci P4) nie wyklucza jednak, że jej firma zacznie przekazywać do GUS swoje dane.  Raczej nie zdąży już dostarczyć raportu za 2015 r., ale być może za I kw. br. już tak.

- Liczba aktywnych kart SIM w naszej sieci przekroczyła na koniec grudnia 300 tys., co oznacza wzrost rok do roku o ponad 100 proc. Plan na ten rok to osiągnąć próg 500 tys. – mówi nam Piotrowska-Oliwa.

Ubiegłoroczne przychody operatora były bliskie 40 mln zł.

Szefowa Virgin zapewnia, że MVNO nie stosuje praktyk powszechnych do tej pory na rynku i nie wydłuża sztucznie życia karty SIM np. poprzez wysłanie SMS-a na numer użytkownika.

To ad vocem Tomasza Szopy, nowego prezesa Netii, który w udzielonym nam wywiadzie oceniał, że w bazie Virgin może być sporo nie używanych kart.

Jego zdaniem Netia, która również jest MVNO, ale proponuje usługi post-paid, jest pod tym względem niedoceniana.

 

Przeczytaj więcej o:  Grażyna Piotrowska-Oliwa , mvno , sieci mobilne , Virgin Mobile Polska

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common