Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Tobias Solorz prezesem Cyfrowego Polsatu

Urszula Zielińska 09-12-2015, ostatnia aktualizacja 09-12-2015 10:28

Syn Zygmunta Solorza-Żaka Tobias Solorz – został prezesem Cyfrowego Polsatu – podała spółka w komunikacie giełdowym. Pełniący tę funkcję od roku Tomasz Gillner-Gorywoda pozostaje w zarządzie, do którego od 1 marca przyszłego roku dołączy także Agnieszka Odorowicz, była dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tobias Solorz od lat pracuje dla spółek portfelowych miliardera. Był członkiem zarządu satelitarnej platformy od września 2014 r., a wiceprezesem został w grudniu ub.r. Wcześniej, po zmianach właścicielskich w Polkomtelu (sieć Plus) od listopada 2011 r. zasiadał w jego zarządzie.

Od lutego 2014 r. pełni funkcję prezesa telekomu. Karierę rozpoczął w 2003 roku w Telewizji Polsat. W latach 2007 - 2008 pełnił funkcję menedżera ds. promocji w Cyfrowym Polsacie. W latach 2008 - 2010 pełnił funkcję członka zarządu Sferii, gdzie do marca 2011 roku pełnił również funkcję dyrektora ds. marketingu, reklamy, sprzedaży i operacji. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego

Agnieszka Odorowicz kierowała PISF dwie kadencje: w latach 2005-2010, a następnie do października tego roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z zawodu ekonomistką i managerem kultury. W latach 2001-2009 była pracowniczką naukową w Katedrze Handlu i Instytucji Rynkowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie, autorką publikacji nt. zarządzania kulturą, ekonomii kultury i promocji regionów.

Władze uczelni powołały ją w latach 2002-2004 na funkcję dyrektor Centrum Rozwoju i Promocji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 2003-2004 była pełnomocniczką Ministra Kultury ds. funduszy strukturalnych, odpowiedzialną za negocjacje z Komisją Europejską ws. wykorzystania funduszy unijnych dla rozwoju infrastruktury kultury.

W latach 1997-2003 dyrektor artystyczna Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej, producentka kilkudziesięciu programów dla telewizji publicznej. W latach 2004-2005 pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, odpowiadała za departament prawny, departament ekonomiczny, sprawy europejskie i współpracę z Parlamentem. W tym samym czasie była przewodniczącą międzyresortowego zespołu do spraw polityki państwa w dziedzinie mediów.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , Plus , Polkomtel , Tobias Solorz

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common