Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Strategie

Jest oferta bankowa Orange Finanse

Urszula Zielińska, Marta Rzeźnicka 02-10-2014, ostatnia aktualizacja 02-10-2014 09:50

Po Polkomtelu, który współpracuje z powiązanym poprzez właściciela - Plus Bankiem i T-Mobile Polska, który przejął platformę klientów z biznesem Alior Sync, teraz także Orange Polska ma dla klientów ofertę bankowości mobilnej. W pierwszy czwartek października ruszył zapowiedziany pół roku temu projekt bankowości mobilnej Orange Finanse, który dla telekomu przygotował mBank. Zarówno Orange Polska, jak i mBank liczą nie tylko na przychody, ale i na zyski.

Po Polkomtelu, który współpracuje z powiązanym poprzez właściciela - Plus Bankiem i T-Mobile Polska, który przejął platformę klientów z biznesem Alior Sync, teraz także Orange Polska ma dla klientów ofertę bankowości mobilnej. W pierwszy czwartek października ruszył zapowiedziany pół roku temu projekt bankowości mobilnej Orange Finanse, który dla telekomu przygotował mBank. Zarówno Orange Polska, jak i mBank liczą nie tylko na przychody, ale i na zyski.

– Poruszamy się po oceanie, którego nikt jeszcze nie przebył. Jednak w naszej ocenie w trzy lata, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pozyskamy 1 mln nowych klientów – mówił Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Kierowana przez niego spółka zainwestowała w projekt relatywnie niedużo - 15 mln zł. Orange jest odpowiedzialny za marketing, a przychody będzie miał z działalności agencyjnej – prowizji, którą bank będzie mu płacił  za każdego zdobytego klienta. Według Stypułkowskiego, jeśli klienci pozyskani przez Orange (ci, którzy kupią telefon, zainstalują specjalną aplikację - na razie nie ma jej na Windows Phone'y - i będą korzystać z usług bankowości) będą generować przychody podobne jak dzisiejszy klient mBanku, to za trzy lata dodatkowe przychody instytucji mogą wynosić kilkaset milionów złotych.

Bruno Duthoit, prezes Orange Polska, podkreślał, że bankowy projekt to dziecko jego poprzednika Macieja Wituckiego, ale sam też w pomysł wierzy. Prezes Orange nie zdradził, jakie dokładnie finansowe oczekiwania wiąże z projektem sam telekom. – Po upływie trzech lat będzie odpowiadał za kilka procent łącznych przychodów – powiedział.Potem, w rozmowie z rpkom.pl  doprecyzował, że ma na myśli 1–5 proc. wpływów.

Wyniki bankowości T-Mobile pokazują, że operatorzy mogą wejść na rynek bankowości skutecznie. T-Mobile zapowiedział w maju, że w kilka lat chce zdobyć ich 2 mln. Konkretniej mówiąc horyzont tego telekomu to 5 lat. Trzeba przy tym pamiętać, że w przeciwieństwie do Orange, który buduje portfel klientów od podstaw, T-Mobile od razu przejął ok. 270 tys. klientów istniejącego już Alior Sync – następnie przemianowanego na T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank.

– Dziennie trafia do nas średnio 1000 nowych wniosków o otwarcie konta, co oznacza, że od dnia rebrandingu w maju br. jest ich już 100 tys. – mówi Grzegorz Bors, członek zarządu T-Mobile Polska.

To zaś oznacza z jednej strony, że łącznie T-Mobile może mówić o około 400 tys. klientów korzystających z bankowych usług pod jego marką, a z drugiej, że miesięcznie sam zdobywa około 20 tys. klientów. W takim tempie w trzy lata pozyskałby około 720 tys. użytkowników. Dlatego Orange, aby zrealizować swój cel, musi być od T-Mobile sprawniejszy.

Z  odpowiedzi Bruno Duthoit na kolejne nasze pytanie wynikało, że w perspektywie trzech lat Orange chciałby wypracowywać z innych usług niż telekomunikacja ok. 10 proc. łącznych przychodów. Ile dokładnie – nie sprecyzował. Może chodzić o 0,8–1 mld zł, bo chociaż w ubiegłym roku Orange Polska miał ok. 13 mld zł przychodów, to według analityków mogą one jeszcze nieco spaść.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  mbank , Orange Finanse , Orange Polska , usługi bankowe Orange Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common